Интервью Чемпионат мира

Про чемпіонат світу 2017: збірна України, зона А. Іван Баник

Інтерв’ю з Іваном Баником, чемпіоном світу по карпфішингу 2017 року у складі збірної України. Іван Баник ловив у складі двійки в зоні «А». 

Анастасія Афанасьєва. Які ви можете виділити найбільш істотні моменти підготовки до ЧМ-2017, котрі допомогли досягти високого результату на турнірі?

Іван Баник. Як таких, найвагоміших моментів мені виділити складно, так як кожен елемент ніс за собою вклад у перемогу. Найважливішим моментом, напевно, було дослідження структури дна водойми. Ми не один день плавали із жезлом і дальноміром по всіх секторах, щоб чітко знати, де які особливості дна, що допомогло розібратися з будь-яким сектором практично без маркера. Ця робота забрала тиждень часу у 3-х спортсменів.

Анастасія Афанасьєва. Розкажіть про сектор, котрий вам дістався. У чому полягали особливості лову у вашому секторі, які точки ви вибирали і чому? Які були дистанції?

Іван Баник. При жеребкуванні нам дісталася зона А, сектор 10. По приїзду в сектор я трошки був засмучений, так як розумів, що бровки знаходяться близько і нас можуть виключити, але коли побачив, що фаворити знаходяться в заглибині (Франція, Хорватія, Угорщина), то сказав напарнику, що нам треба з цього сектору максимум, хоч і розумів, що риби буде дуже мало. У нашому секторі, як і в інших, проходили дві тверді явно виражені бровки: перша була від 110 до 117 метрів, а інша – від 125 до 135 метрів, годувати потрібно було рівно центр сектору, а обловлювати крайніми палками підхід, середніми – середину за кормом. Точку ловлі вибрали вже по протестованій теорії, яка показала кращий результат на тренуваннях. Дистанція прикормки була 130 м, а палки з оснасткою були на 135 м по краях і 145 м по центру.

Анастасія Афанасьєва. Хто були ваші сусіди і як вони впливали на вашу тактику?

Іван Баник. Зліва нашими сусідами була Португалія, а зправа була Італія, чесно кажучи, вони нам взагалі не заважали ловити. По інформації капітана, португальці годувалися максимум на 110 м, що нам не заважало, а італійці годувалися хоч і далі нас, але тактику вибрали прикормку шарами, про яку ми знали, що вона тут не працює.

Анастасія Афанасьєва. У чому полягала загальна тактика і стратегія вашої ловлі у секторі?

Іван Баник. Стратегія і тактика нічим не відрізнялася від інших двійок. Задача була закрити дальню бровку кормом і обловлювати її, в тот же час годувати ближню точку зерновими, у випадку якщо буде активний амур по водоймі, але в нашому випадку тримати і одну палку було не актуально, так як у цілій зоні зловили тільки одного амура.

Анастасія Афанасьєва. Чи доводилося міняти тактику протягом турніру?

Іван Баник. Не доводилося, у нас у команді була домовленість, що ні в якому разі нічого не міняємо, працюємо по напрацьованій тактиці.

Анастасія Афанасьєва. Чим ви годували, і чи багато вам довелося годувати? Виходячи з чого будували тактику годування?

Іван Баник. У нас були дві прикормочні програми. Перша з них – це основна, яка була протестована до найменших деталей. У цю програму входили різані бойли 24 мм, пеллетс різнофракційний – від 2 до 8 мм, просочений ліквідом i тигровий горіх середній виварений. Друга прикормочна програма була складена В.Лущенком для ловлі амура, так як ми не мали досвіду ловлі амура. Це в основному були зернові різних фракцій, але точний склад я не знаю.

Годувати довелося багато, так як це була наша основна тактика, задача була мінімум 40 кг у день доставити на точку. Ця тактика була побудована на основі тренувань. Ми бачили тренування інших збірних і впевнені були у тому, що хто кормить – той ловить. А самий склад прикормки ми, за допомогою спостережень і звітів, розробили й удосконалили самі.

Анастасія Афанасьєва. Чи були які-небудь особливості в оснащенні, монтажах, які довелося ураховувати, виходячи з умов ловлі на даній водоймі?

Іван Баник. Так, нюанси були! Та ще й такі, що на тренуванні я сам був шокований!

Ми зазвичай з Ромою Погоріляком ловили на оснастку вертоліт із жорстким поводком 15-17 см, а тут на тренуванні нас обловлює Рома Івасишин на ту саму насадку, той самий стік і каже: «Спробуйте ловити на такі поводки, як у мене на кліпсі». Я коли побачив той поводок – не міг до слова дійти, а він наполягає і каже:«Поставте 2 моїх і 2 ваших – побачиш різницю», довга історія, докази всі за і проти, але поставили. І тут короткий м’якенький поводок ловить 3 риби підряд, а наш – нуль! Не можу пояснити до сих пір чому так, але ми використовували ці поводки і на ЧС. Багато хто підходив і казав: «Румини ловлять на довгий поводок 30 см+, а ви на короткий, що нам робити? І в тих клює, і в тих».

Анастасія Афанасьєва. «Берегові інформатори» – який їхній вклад у спільну перемогу?

Іван Баник. «Берегові інформатори» – це дуже важлива складова у Збірній, чим їх більше – тим краще.

У кожного із них свої задачі і функції, хтось відповідальний за доставку їжі в сектор, хтось має задачу дивитися за найближчими конкурентами, хтось за сусідами, хтось дивитися дистанції, частоту кормління, частоту перезакидання. Вони є невід’ємною частиною Збірної!

Анастасія Афанасьєва. Який момент чемпіонату запам’ятався вам більше за інші?

Іван Баник. Найбільше мені запам’яталася перша покльовка. Ми годуємося в два спомба і тут Рома підбігає до палок і каже:«Покльовка! Вимотай мій спомб!», а я дивлюся на нього і не розумію, що відбувається, від мандражу спочатку був шок, але після, як взяв рибу в підсак, я зрозумів, що ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ!!! Програма працює.

Перша риба чемпіонату світу 2017 р.

Анастасія Афанасьєва. Нарешті, які спортивні цілі ви ставите перед собою на майбутнє після перемоги на ЧМ?

Іван Баник. Я, напевно, вже досягнув своєї мети і хочу взяти паузу в риболовному спорті.

Иван Баник специально для carpfishing-media.com

Использование материалов сайта без согласования с редакцией запрещено

Еще о чемпионате мира 2017:

 Тарас Сендега

Дамир Шихотаров

 Дмитрий Лавриненко

comments powered by HyperComments