Интервью Чемпионат мира

Чемпіонат світу 2017, капітан збірної України: зона В. Роман Івасишин

Інтерв’ю з Романом Івасишиним, чемпіоном світу по карпфішингу 2017 року, капітаном збірної України та засновником РК “Кричевичи”. Роман Івасишин ловив у складі двійки в зоні «В», та разом з В. Безносько здобув звання срібного призера чемпіонату світу у особистому заліку.

Анастасія Афанасьєва. Розкажіть про історію створення клуба «Кричевичи».

Роман Івасишин. У 2015 році проходив чемпіонат світу в Іспанії на річці Ебро. Україна була представлена хлопцями із ЛКК. Ми ж поїхали просто поспостерігати, повболівати і підтримати збірну. І ми побачили усього лиш 5-6 дійсно сильних команд. Інші – звичайні короп’ятники, нічого виняткового. І ось тоді прийшло розуміння, що обіграти їх можна. А для цього треба було спершу потрапити на чемпіонат світу, вигравши клубні відбори в Україні. Тому і створили клуб. До нашої трійки додали Василя Безноська: вийшло дві двійки, третю двійку сформували Іван і Рома, команда Вінград, Берегово.

Анастасія Афанасьєва. Ви довго йшли до того, щоб стати кращим клубом країни, а потім і світу. Які були найбільш важливі відкриття на цьому шляху: щодо тактики, ефективних монтажів, прикормки, інших нюансів спортивної ловлі?

Роман Івасишин. Основне відкриття на цьому шляху – це те, що більшість із того, у що сліпо вірять короп‘ятники, – міф! Ми абсолютно всі теорії перевірили самі. І стосовно тактики, і монтажів, прикормочних програм і так далі. І на сьогоднішній день наша ловля є трохи дивною для інших спортсменів….)

Анастасія Афанасьєва. Як формувався склад клубу цього року? У збірній були і учасники інших клубів: Дмитро Лавриненко, Віталій Лущенко. Як вони опинилися у складі Кричевичів?

Роман Івасишин. Склад делегації на чемпіонат світу – 11 чоловік. 6 клубників, 2 запасних, 2 помічника-тренера і голова делегації. Віталік із Дмитром стали запасними завдяки своєму вмінню ловити на мега-дальніх дистанціях, а Тарас і Дамір уже мали хороший досвід виступу на попередніх чемпіонатах. І саме такі люди потрібні були для чіткої роботи на березі. Знову ж таки, багато хто не зрозумів цього вчинку. Ми ніби то взяли в клуб інших людей з різних кутків України, які бачили абсолютно всю тактику ловлі і всі секрети. Але в пріоритеті була перемога збірної, тому про якісь таємниці ніхто не думав.

Анастасія Афанасьєва. Прикормка, оснащення, транспортні витрати, тренування – це все за свій рахунок або надходила допомога з боку спонсорів?

Роман Івасишин. Була допомога з боку торгової марки «Carp-Pro”. Саме ця торгова марка дуже часто підтримує карпфішинг в Україні, за що їм велике спасибі від імені всіх короп‘ятників! Але левову частку витрат спортсмени покривали за свій рахунок.

Анастасія Афанасьєва. Яким чином можна покращити фінансування збірної, щоб більша частина витрат лягала на плечі якихось організацій, а не самих спортсменів?

Роман Івасишин. Зараз ведуться переговори з різними спонсорами. Я думаю, що вже в наступному році збірна України вийде на достойний рівень фінансування. Наразі ми поки що відкриті для пропозицій компаній, які хочуть у наступному сезоні отримати якісну рекламу.

Анастасія Афанасьєва. Які ви можете виділити найбільш істотні моменти підготовки до ЧС-2017, котрі допомогли досягти високого результату на турнірі?

Роман Івасишин. Ми намалювали карту водойми зі всіма перепадами рельєфу і структурою дна. Це нам дало можливість не витрачати час на роботу маркером. Ми його навіть не складали.

Маючи цю карту, ми чітко розуміли, що: а) всі будуть пробувати ловити з твердої полоси, що проходить по всій водоймі на 110-140 метрах, б) можна не менш успішно ловити за цією полосою з намулу. Це дасть можливість ловити далі, ніж інші.

Більшість команд побоялися додавати пелет і зернові в прикормку, щоб не поставити ляща. Методом проб і експериментів ми визначили, що пелет та зернові потрібні, і ми їх додавали.

Багато часу ми приділили монтажам. У результаті нам вдалося повністю позбавитися сходів. У зоні В був лише один обріз жилки в зоні С всі покльовки реалізовані.

Дисципліна. Однозначна домовленість – жодної краплі алкоголю, навіть пива. Я переконаний, що спорт і алкоголь несумісні.

І найголовніше – психологічний настрой. Саме так – це найважливіше. Була розписана чітка програма дій на всі три доби. Крім того, була віра в те, що ми переможемо і впевненість у власних силах.

Анастасія Афанасьєва. Розкажіть про сектор, котрий вам дістався. У чому полягали особливості лову у вашому секторі, які точки ви вибирали і чому? Які були дистанції?

Роман Івасишин. У нашому секторі по його правому краю у воді була величезна труба на відстані 142 метри від берега. При ловлі на 160 плюс шанси реалізувати покльовку були дуже примарними, особливо враховуючи те, що за багато років труба обросла мушлею. Все, що нам вдалося, – це розвернути сектор вліво на 10 метрів. Ми не мали змоги ловити справа, і єдина нереалізована покльовка – це обріз лески на цій трубі. Це єдиний мінус нашого сектору. Більше серйозних мінусів, як і плюсів, не було. Трохи гірший, ніж в основних конкурентів, бо і хорвати, і французи, і румуни стояли краще, але робочий, і це основне. Дальня точка, яку ми годували, – 145 метрів, ближня точка, яка чекала активного амура, – 65 метрів. Але ловили за кормом.

Анастасія Афанасьєва. Хто були ваші сусіди і як вони впливали на вашу тактику?

Роман Івасишин. Ліворуч були господарі чемпіонату збірна Угорщини, яку багато хто бачив фаворитом змагань, праворуч – збірна Уельсу. Жодного впливу на нашу тактику вони не мали.

Анастасія Афанасьєва. У чому полягала загальна тактика і стратегія вашої ловлі у секторі?

Роман Івасишин. На дальній точці ловимо коропа, ближню годуємо на випадок, якщо почне активно клювати амур.

Анастасія Афанасьєва. Чи доводилося міняти тактику протягом турніру?

Роман Івасишин. Ні – не довелося. Робили лише те, що запланували.

Анастасія Афанасьєва. Чим ви годували, і чи багато вам довелося годувати? Виходячи з чого будували тактику годування?

Роман Івасишин. Дальню точку ми годували бойлом, зерновими, пелетом і коноплею. Там залишилось 120 кг корму. Ближню – виключно зерном, 80 кг.

Анастасія Афанасьєва. Чи були які-небудь особливості в оснащенні, монтажах, які довелося ураховувати, виходячи з умов ловлі на даній водоймі?

Роман Івасишин. Водойма вимагає ловлі на дальніх дистанціях. Усі оснастки та монтажі майже такі, як на Кричевичах )

Анастасія Афанасьєва. «Берегові інформатори» – який їхній вклад у спільну перемогу?

Роман Івасишин. Інформатори у нас Тарас Сендега, Дамір Шихотаров і Влад Бугай. Усі мають досвід попередніх чемпіонатів, тому справилися із задачами на 100%. Хочу відзначити, що нас не цікавила ловля хорватів, французів, англійців і т.д. У інформаторів була задача слідкувати лише за сусідами. Як виявилося, завдання було поставлене правильно. У зоні А збірна Італії спробувала пересунути стрічку у наш бік і годувати поза сектором. Але ця спроба була швидко припинена завдяки оперативному втручанню Даміра. У зоні С Тарас усі три доби стежив за румунами, змушуючи їх вимотувати прути, котрі були закинуті поза сектором. У зоні В інформатори займалися тим, що пояснювали організаторам, що труба на 142 метри заважає ловлі і чесній боротьбі, і нас таки розвернули вліво. Тобто у нас була командна робота. Спортсмени у секторі, інформатори поза сектором – усі працювали.

Анастасія Афанасьєва. Який момент чемпіонату запам’ятався вам більше за інші?

Роман Івасишин. Нагородження. Коли ми в національній формі і з прапорами заходили в зал, інші команди аплодували стоячи. Медалі, кубки, гімн України – ці моменти кожному варто пережити хоча б раз у житті. Вони не забуваються!

Анастасія Афанасьєва. Нарешті, які спортивні цілі ви ставите перед собою на майбутнє після перемоги на ЧС?

Роман Івасишин. Ми вже вибороли право представляти Україну на ЧС-2019. Будемо вигравати! ) Крім того, хочеться докласти зусиль, щоб в Україні був дуже сильний внутрішній чемпіонат. З цією метою ми в 2018 році організовуємо серію саме клубних турнірів на Кричевичах. Рівноцінність водойми дозволяє зробити абсолютно однакові умови і визначити переможця не жеребкуванням, а спортивним способом. Крім того, при клубному форматі всі двійки борються до останньої хвилини, щоб не підвести клуб, що відрізняється від звичайного формату. Сильний внутрішній чемпіонат – це запорука успіху збірної на міжнародній арені і розвитку карпфішингу в Україні. І вже є результати. У минулому році в змаганнях на Кричевичах приймали участь Волинський КК, Клуб Рівне-Дубно, Житомирський КК, КК Мукачево, КК з міста Чорноморськ. Усі ці клуби раніше не приймали участь в клубних відборах. Тобто, процес пішов, і я думаю, що дуже скоро відбори на ЧС доведеться проводити в кілька етапів, бо всі бажаючі не помістяться на одній водоймі! )

Роман Ивасишин специально для carpfishing-media.com

Использование материалов сайта без разрешения редакции запрещено 

Еще о чемпионате мира 2017:

 Тарас Сендега

Дамир Шихотаров

 Дмитрий Лавриненко

Іван Баник

Роман Погориляк

Виталий Лущенко

Ігор Івасишин

Василий Безносько

Владислав Бугай

comments powered by HyperComments